You are currently viewing Folie odblaskowe termotransferowe – gwarancja bezpieczeństwa!

Folie odblaskowe termotransferowe – gwarancja bezpieczeństwa!

Noszenie elementów odblaskowych na swojej odzieży to niezwykle ważna kwestia. Zarówno osoby, które pracują np. przy robotach drogowych, jak i piesi przemieszczający się po zmroku, powinni o nich pamiętać. Warto wiedzieć, czym są folie odblaskowe termotransferowe i dlaczego wykonane nich detale poprawiają bezpieczeństwo.

Dlaczego warto pamiętać o elementach z folii odblaskowej, REFLECTIVE FLEX?

Kiedy szybko zapada zmrok i panują trudne warunki atmosferyczne, piesi przemieszczający się drogą czy poboczem są praktycznie niewidoczni dla kierowców. Dlatego tak ważne jest, aby każdy nosił przy sobie elementy odblaskowe. Już mały nadruk czy pasek wykonany z folii odblaskowej może uratować życie!

Warto wiedzieć, że w Polsce obowiązuje ustawowy obowiązek noszenia w niektórych sytuacjach elementów odblaskowych. Jednak pomimo wielu kampanii społecznych, nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Pieszy, który idzie poboczem w ciemnym ubraniu, jest widoczny zaledwie z 20 metrów. Z kolei pieszy, który ma elementy odblaskowe, jest widoczny ze 150, a nawet z 300 metrów! Ma to niezwykle duże znaczenie, zwłaszcza na terenie niezabudowanym, ponieważ droga hamowania pojazdu, który porusza się z prędkością 90 km/h to ok. 40 metrów. Warto zatem nosić odblaski. Szczególnie te wykonane z folii termotransferowych. Dlaczego warto zainwestować właśnie w tę technologię?

Czym są materiały odblaskowe termotransferowe?

Materiały termotransferowe są aplikowane pod wpływem bardzo wysokiej temperatury na odzież oraz różne akcesoria, np. czapki czy torby zakupowe. Zwykle wykorzystuje się je przy produkcji odzieży roboczej, ostrzegawczej i zawodowej. Ale mogą także być obecne w codziennych elementach ubioru czy strojach sportowych. 

Praca na świeżym powietrzu, np. na placu budowy, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych, wymaga stosowania właściwej odzieży ochronnej. Na przykład takiej, która poprawia bezpieczeństwo. Dzięki odzieży z elementami odblaskowycmi pracownicy stają się widoczni dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego i dla innych współpracowników. Dlatego osoby, które pracują przy remontach dróg, budowach czy montażu powinny pamiętać o takich elementach ubioru.

Materiały odblaskowe termotransferowe, które można wykonać z folii REFLECTIVE FLEX są często używane przez sportowców, którzy uprawiają jogging, jazdę na rowerze, motocyklu, czy przemierzają różne trasy pieszo.

Zastosowanie odblaskowych folii termotransferowych

Folię termotransferową odblaskową można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim mogą Państwo wykorzystać elementy z niej wykonane do naszywania lub wgrzewania na odzież wierzchnią. Kolejną możliwością jest wycinanie z odblaskowej folii REFLECTIVE FLEX elementów, które zawierają daną grafikę np. logo Państwa firmy.

Elementy z folii odblaskowej termotransferowej można nanieść na plecaki, torby, tornistry, kurtki i czapki, a nawet buty. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i skuteczny. Dlatego zapewnia duże bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że materiał ten często można spotkać na kamizelkach, które są wykorzystywane podczas różnych prac w trudnych warunkach.

Folie odblaskowe termotransferowe – rodzaje 

Folie odblaskowe termotransferowe są dostępne w rolkach o różnej długości i szerokości. Polityka naszej firmy umożliwia Państwu zakup wszystkich folii termotransferowych na metry. Warto zwrócić uwagę na transfer odblaskowy do odzieży reklamowej, REFLECTIVE FLEX, transfery elastyczne i inne. Wszystkie elementy są najlepszej jakości, świetnie się prezentują i są wytrzymałe oraz odpowiednio rozciągliwe (co jest ważne np. przy projektowaniu odzieży sportowej).

Folie termotransferowe – na co je nałożyć?

Metoda termotransferowa to technologia, która pozwala na skuteczne i przede wszystkim tanie znakowanie odzieży. Materiał można bardzo szybko przygotować. Dzięki foli termotransferowej mogą Państwo też odwzorować najdrobniejsze elementy, a nadruki wykonane z folii flex są wysokiej jakości. Kolejną kwestią jest możliwość zastosowania najróżniejszych podłoży pod druk jak np. bawełna, dzianina czy poliester. Folie termotransferowe to bardzo dobre rozwiązanie. Warto je wykorzystać, aby czuć się bezpiecznie na drodze oraz w trakcie prac, przy których nasza dobra widoczność wpływa na nasze bezpieczeństwo. Nadruki z folii odblaskowej dają gwarancję, że nadruki będą trwałe i świetnie spełnią swoje zadanie

Dodaj komentarz