You are currently viewing Jak zrobić nadruk na koszulce z folią flex?

Jak zrobić nadruk na koszulce z folią flex?

Nadruki na koszulkach wykonywane są obecnie z zastosowaniem kilku odmiennych technik. Różnią się m.in. efektami estetycznymi, a w naszym sklepie odnajdą Państwo bogatą ofertę trwałej folii do nadruku na koszulki. Jakie właściwości ma folia Flex i jak wykonać grafiki na odzieży z jej użyciem? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem.

Wyjątkowo trwałe nadruki

Dlaczego coraz więcej producentów ubrań stawia na nadruki Flex na koszulkach? Grafiki z tej folii charakteryzują się wyjątkową trwałością. Odpowiednio zaaplikowany wzór jest odporny na uszkodzenia wynikające z prania w wysokich temperaturach i wirowania. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji odzieży, m.in. prasowaniu i praniu tkanin z aplikacjami odwróconymi na lewą stronie. Jeżeli poszukują Państwo materiału do tworzenia trwałych nadruków, które mimo wielokrotnego prania długo utrzymują nasycony kolor, polecamy właśnie folię Flex.

Jak wykonać nadruk na koszulce z folii Flex?

Produkty dostępne w naszej ofercie umożliwią Państwu wycinanie folii nie tylko ploterem tnącym, ale również laserem. Projekt powinien być przygotowany w formie grafiki wektorowej. Dzięki temu możliwe będzie odczytanie go przez urządzenie. Po stworzeniu projektu należy dobrać rodzaj i kolor folii termotransferowej. Możecie Państwo wybierać spośród 40 ponad rodzajów oferowanych przez nas folii, od elastycznych, poprzez folie wyjątkowo grube, z efektem metalicznym, folie holograficzne, a nawet świecące w ciemnościach oraz zmieniające kolor pod wpływem promieni słonecznych i ciepła.

Po przygotowaniu projektu i wybraniu konkretnej folii, wzór jest wycinany przez ploter lub laser. Następnie konieczne jest ręczne usunięcie zbędnych elementów folii do nadruku. Najłatwiej to zrobić przy pomocy narzędzia zwanego wybierakiem.

Kolejnym krokiem jest wgrzanie grafiki w materiał przy użyciu prasy termotransferowej. Wysokość temperatury i długość nagrzewania zależne są od rodzaju używanej folii. Zazwyczaj jest to czas od 8 do 20 sekund w temp. 160 stopni Celsjusza. Oferujemy jednak folie, których czas wgrzewania jest wyjątkowo krótki. W przypadku np. folii MAX FLEX wystarczą zaledwie cztery (!) sekundy, żeby klej dobrze połączył folię z tkaniną. Jeśli nie posiadają Państwo odpowiedniej aparatury, wykonanie nadruków Flex na koszulkach można zlecić specjalnej drukarni.

Rodzaje i kolory folii termotransferowej

W ofercie naszego sklepu odnajdą Państwo duży wybór folii do tworzenia nadruków na koszulkach. Proponujemy różne rodzaje folii do uszlachetniania powierzchni. Wiele z nich wykorzystywanych jest właśnie w branży odzieżowej. Folię Flex oferujemy w dziesiątkach kolorów i ich różnych odcieniach. Posiadamy również produkty klasy premium. Wśród wielu wzorów i rodzajów znaleźć można folie Soft Flex, które dają efekt metaliczny, ale są jednocześnie elastyczne, Flex silikonowy i całą gamę mieniących się, brokatowych folii, również o powierzchni przypominającej zamsz.

Jeśli planujecie Państwo rozpoczęcie swojej przygody z tworzeniem nadruków z folii Flex na koszulkach, interesująca może się Państwu wydać folia Advanced Flex, charakteryzująca się wyraźnymi liniami cięcia. Produktami budzącymi duże zainteresowanie są folie z serii Fast i Max, które wymagają o wiele krótszego czasu nagrzewania (zaledwie kilka sekund). 

Polecana technika

Termotransfer z wykorzystaniem folii Flex jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej polecanych sposobów tworzenia nadruków na odzieży. Możliwe jest umieszczanie aplikacji na tkaninach bawełnianych, poliestrowych i mieszanych. Co ciekawe, grafiki tworzone tą techniką mogą być nadrukowywane nie tylko na koszulki. Oprócz tych popularnych elementów odzieży sprawdzą się również w przypadku produkcji różnych dodatków, takich jak czapki czy worki zakupowe. Termotransfer używany jest zarówno przez firmy odzieżowe, jak i producentów trwałych gadżetów reklamowych. Oprócz wyjątkowej wytrzymałości, do zalet nadruków z folii Flex należy też szeroka gama wzorów i kolorów. W naszej ofercie odnajdą Państwo między innymi arkusze hologramowe lub z motywem florystycznym.

Nasza firma zajmuje się dystrybucją folii do dekoracji od prawie 20 lat, dlatego dobrze znamy potrzeby konsumentów. Wszystkie oferowane przez nas produkty mają certyfikaty jakości. Dzięki dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie doradzić i pomóc Państwu w wyborze najodpowiedniejszej folii. Chętnie odpowiemy również na pytania dotyczące procesu tworzenia nadruków.

Dodaj komentarz